Sürdürülebilirlik

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

“Koccaman lezzetler koccaman mutluluklar” sloganıyla başladığımız serüvenimizde, misafirlerimize sunduğumuz lezzetlerin yanı sıra, yarınlara umutla bakmak için sürdürülebilirlik projemiz ile gelecek nesillere nefes oluyoruz!

2019 yılında başlattığımız sürdürülebilirlik projemizle, yeni ağaçların kesilmesini engelleyerek, şubelerimizde kullandığımız kağıt materyallerimizi müşterilerimize geri dönüştürülmüş malzemelerle sunuyoruz. Bu proje kapsamında; yıllık 6 milyon Amerikan servis, 7 milyon büyük servis peçetesi, 6 milyon küçük peçete ve 5 milyon ıslak mendil üretimini sertifikalı, geri dönüştürülmüş ve atık kağıttan ürettiriyoruz.

Geri dönüşüm projemizle, yılda 180 TONLUK kağıt kullanımımızda ağaçların kesimini önleyerek 3100 AĞAÇ KURTARIYOR, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ham madde yerine geri dönüştürülmüş maddelerden üretimi gerçekleştirilen kağıt materyaller;

%30-%50 arasında enerji, %79-%94 arasında hava kirliliği, %35 su kirliliği ve %45 oranında da su kullanımını azaltmaktadır.

1 ton kullanılmış kağıt geri dönüştürüldüğü zaman;

2.400 m³

Havadaki sera gazı olan karbon dioksitin bertaraf edilmesi

12.400 m³

Oksijen gazının üretilmeye devam etmesi

34

kişinin oksijen ihtiyacını sağlayan 17 yetişkin ağacın korunması

32 m³

Ayda 3 ailenin tükettiği su tasarrufu

1.750 Litre

Kış aylarında ısınma amacı ile iki ailenin tüketeceği fuel-oil tasarrufu

2,4 m³

Çöp depolama alanından tasarrufu

Happy Moon’s olarak bu tasarrufun 180 katını, her yıl 180 tonluk geri dönüştürülmüş kağıt kullanımımızla sağlıyor, doğaya katkıda bulunuyoruz.